KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533438
*
nr 1253 3438
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, Signerad och daterad Tadeusz Sempinski 1976, "Målnlandskap", 91x73
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2019
kl 18:04:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 21:17:33
1
100 kr
6/5 17:59:33
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
nr 1253 3438
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, Signerad och daterad Tadeusz Sempinski 1976, "Målnlandskap", 91x73
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 21:17:33 | 1 | 100 kr |
6/5 17:59:33 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i VästerÃ¥s.Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23